Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

100. rocznica Bitwy pod Komarowem coraz bliżej. Czy Budionny znów zostanie pokonany?

Redakcja
Ubiegłoroczna rekonstrukcja Bitwy pod Komarowem
Ubiegłoroczna rekonstrukcja Bitwy pod Komarowem KR
Rekonstruktorzy z Polski i zza granicy walczących na 20 hektarach przygotowanego terenu. Tak będzie wyglądała 100. rocznica Bitwy pod Komarowem.

Tegoroczne obchody 100. rocznicy Bitwy pod Komarowem rozpoczną się w sobotę 29 sierpnia o godzinie 18 i zakończą dzień później wielką inscenizacją z udziałem rekonstruktorów zza granicy.

Organizatorzy zapowiadają, że na pola Wolicy Śniatyckiej przyjadą rekonstruktorzy z Węgier, Litwy, Niemiec i Francji.

Główne uroczystości rozpocznie w sobotę o godzinie 18 msza w intencji poległych ułanów w miejscowym kościele. Po niej złożone zostaną wieńce na cmentarzu.

W niedzielę od godziny 12 apelem kawaleryjskim rozpoczną się obchody Święta Kawalerii Polskiej. Ich punktem kulminacyjnym będzie wielka rekonstrukcja Bitwy pod Komarowem w której wezmą udział rekonstruktorzy z polski i zza granicy. Tego dnia będzie można podziwiać również pokazy wyszkolenia Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego. Po zakończeniu inscenizacji zebrani będą mogli zobaczyć pokaz wyszkolenia współczesnych oddziałów WP.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną organizatorzy zmuszeni zostali do ograniczenia ilości widzów. Według komunikatu na teren rekonstrukcji będzie mogło wejść do 3 tysięcy osób. Na wejściu będą wydawane bezpłatne bilety wstępu, na które nie będzie nie będzie wcześniejszej rezerwacji. Na imprezie będą obowiązywały obostrzenia związane z epidemią wirusa SARS-CoV-2.

Bitwa pod Komarowem to największa potyczka konnicy w wojnie polsko-bolszewickiej. Została stoczona 31 sierpnia 1920 r. Stanowiła moment zwrotny na południowym froncie, porównywalny z wcześniejszą Bitwą Warszawską. Była to także ostatnia wielka bitwa kawaleryjska na kontynencie europejskim.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenia „Bitwa pod Komarowem” i Garnizonu Warszawa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto