Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Zamościu na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Zamościu podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- ZWOLAK Rafał Mariusz - KWW RAFAŁA ZWOLAKA: 64,78% (13 229 głosów)
- WNUK Andrzej Maciej - KWW ANDRZEJA WNUKA: 35,22% (7 194 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Zamościu podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- ZWOLAK Rafał Mariusz - KWW RAFAŁA ZWOLAKA: 39,23% (8 698 głosów)
- WNUK Andrzej Maciej - KWW ANDRZEJA WNUKA: 26,36% (5 844 głosów)
- JACZYŃSKA Agnieszka Julianna - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 18,2% (4 036 głosów)
- ZAWIŚLAK Sławomir - KW STOWARZYSZENIE ROZWOJU LOKALNEGO ZAMOJSZCZYZNA: 12,61% (2 797 głosów)
- ZAGDAŃSKI Dariusz Zbigniew - KWW DARIUSZA ZAGDAŃSKIEGO RAZEM W PRZYSZŁOŚĆ: 3,6% (799 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KITKA Szczepan: pozycja 1 : 9,96% (512 głosów)
- LIZUT Tadeusz Bogdan: pozycja 2 : 7,02% (361 głosów)
- KALITA Aleksandra: pozycja 3 : 2,99% (154 głosów)
- KOŁODZIEJ Elżbieta Ewa: pozycja 4 : 1,24% (64 głosów)
- SZWED Izabela: pozycja 5 : 1,17% (60 głosów)
- GŁĄB Zbigniew: pozycja 6 : 2,97% (153 głosów)
- KORABIOWSKI Dariusz Kazimierz: pozycja 7 : 3,79% (195 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KLIMCZUK Agnieszka: pozycja 1 : 16,62% (855 głosów)
- FURMAŃCZUK Anna Maria: pozycja 2 : 2,26% (116 głosów)
- GOŁĘBIOWSKA Aleksandra Anna: pozycja 3 : 1,19% (61 głosów)
- POGUDZ Andrzej: pozycja 4 : 3,05% (157 głosów)
- BROGOWSKI Piotr Marek: pozycja 5 : 0,91% (47 głosów)
- TIJANI Magdalena: pozycja 6 : 0,47% (24 głosów)
- BIL Sławomir Piotr: pozycja 7 : 0,6% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA ZAGDAŃSKIEGO RAZEM W PRZYSZŁOŚĆ:
- HERBIN Monika Katarzyna: pozycja 1 : 0,93% (48 głosów)
- MIELNICZUK Kamil: pozycja 2 : 1,32% (68 głosów)
- LEWOSZ Katarzyna Jolanta: pozycja 3 : 0,51% (26 głosów)
- SIENKIEWICZ-KARWACKA Magdalena Agnieszka: pozycja 4 : 0,12% (6 głosów)
- BORYS Leszek Stanisław: pozycja 5 : 0,37% (19 głosów)
- ŻEREBIEC Barbara: pozycja 6 : 0,17% (9 głosów)
- ROLA Andrzej: pozycja 7 : 0,14% (7 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA ZWOLAKA:
- ZWOLAK Rafał Mariusz: pozycja 1 : 13,14% (676 głosów)
- FUGIEL Jolanta Ewa: pozycja 2 : 4,04% (208 głosów)
- RYCHTER Anna Beata: pozycja 3 : 1,77% (91 głosów)
- KOZAK Roman Ksawery: pozycja 4 : 1,46% (75 głosów)
- GOGOJEWICZ-BOJAR Oliwia Klaudia: pozycja 5 : 0,6% (31 głosów)
- PANKIEWICZ Anna Monika: pozycja 6 : 1,83% (94 głosów)
- SPOZOWSKI Maciej Tadeusz: pozycja 7 : 1,77% (91 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA WNUKA:
- MATWIEJCZUK Jan Wojciech: pozycja 1 : 5,68% (292 głosów)
- POŁATA Iwona Katarzyna: pozycja 2 : 1,26% (65 głosów)
- ŻUR Andrzej Jan: pozycja 3 : 1,11% (57 głosów)
- KIMAK Katarzyna Beata: pozycja 4 : 1,79% (92 głosów)
- GROMEK Żaneta Anna: pozycja 5 : 0,68% (35 głosów)
- KRACZEK Jacek Grzegorz: pozycja 6 : 0,12% (6 głosów)
- KUCHARSKA Elżbieta Krystyna: pozycja 7 : 2,08% (107 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE ROZWOJU LOKALNEGO ZAMOJSZCZYZNA:
- JANIAK Sylwester Daniel: pozycja 1 : 1,07% (55 głosów)
- WÓJCIK Piotr Julian: pozycja 2 : 1,28% (66 głosów)
- GLIWIŃSKA Agnieszka: pozycja 3 : 0,52% (27 głosów)
- GWIAZDOWSKA Elżbieta Ewa: pozycja 4 : 1,05% (54 głosów)
- PIŁAT Małgorzata: pozycja 5 : 0,37% (19 głosów)
- ANDRZEJEWSKI Marcin: pozycja 6 : 0,37% (19 głosów)
- BRYK Julia: pozycja 7 : 0,19% (10 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BŁAŻEWICZ Piotr Tomasz: pozycja 1 : 10,72% (598 głosów)
- TABISZEWSKI Leszek Mirosław: pozycja 2 : 2,92% (163 głosów)
- MARTYNIUK Martyna: pozycja 3 : 7,99% (446 głosów)
- WOJCZUK Beata Elżbieta: pozycja 4 : 0,95% (53 głosów)
- KOPAŃSKI Sylwester: pozycja 5 : 1,2% (67 głosów)
- DUCHALSKA Dorota Maria: pozycja 6 : 0,38% (21 głosów)
- WRÓBEL Leszek Marek: pozycja 7 : 1,24% (69 głosów)
- WAŻNY Zenon Michał: pozycja 8 : 1,58% (88 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KUPCZYK Janusz Wojciech: pozycja 1 : 9,32% (520 głosów)
- MAZIARCZYK Dominik Piotr: pozycja 2 : 2,37% (132 głosów)
- ATHIANA Katarzyna: pozycja 3 : 2,44% (136 głosów)
- KONDRAS Robert Tomasz: pozycja 4 : 0,73% (41 głosów)
- SOKOŁOWSKA Anna: pozycja 5 : 2,53% (141 głosów)
- MAREK Agnieszka: pozycja 6 : 0,99% (55 głosów)
- SIEWIEŃ Krzysztof Dariusz: pozycja 7 : 0,34% (19 głosów)
- STANIBUŁA Ryszard Zbigniew: pozycja 8 : 0,93% (52 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA ZAGDAŃSKIEGO RAZEM W PRZYSZŁOŚĆ:
- ŚWIĘCIŁO Dariusz: pozycja 1 : 1,42% (79 głosów)
- WALCZUK Sylwia: pozycja 2 : 0,32% (18 głosów)
- BORYSZ Sławomir: pozycja 3 : 0,18% (10 głosów)
- KRUKOWSKA Aneta Julia: pozycja 4 : 0,56% (31 głosów)
- SZCZERBA Czesław Stanisław: pozycja 5 : 0,27% (15 głosów)
- GAJAK Ewelina: pozycja 6 : 0,34% (19 głosów)
- BUCZKO Monika Beata: pozycja 7 : 0,38% (21 głosów)
- ĆWIK Krzysztof: pozycja 8 : 0,5% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA ZWOLAKA:
- PFEIFER Marta Joanna: pozycja 1 : 12,13% (677 głosów)
- PODGÓRSKI Grzegorz: pozycja 2 : 2,78% (155 głosów)
- WYROSTEK Tomasz: pozycja 3 : 1,86% (104 głosów)
- POLANOWSKA-ZAWIŚLAK Elżbieta Julitta: pozycja 4 : 1,15% (64 głosów)
- MARZEC Piotr Tomasz: pozycja 5 : 2,62% (146 głosów)
- RZEŹNIK Agata: pozycja 6 : 4,14% (231 głosów)
- SOWIŃSKI Jan: pozycja 7 : 0,82% (46 głosów)
- KOT-TYMURA Katarzyna Anna: pozycja 8 : 2,35% (131 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA WNUKA:
- SOWA Krzysztof: pozycja 1 : 5,07% (283 głosów)
- MAKSYMIUK Tomasz Maciej: pozycja 2 : 1,51% (84 głosów)
- WNUK Irena: pozycja 3 : 0,9% (50 głosów)
- CHMIEL Kazimierz Dominik: pozycja 4 : 0,75% (42 głosów)
- GAŁKA Przemysław: pozycja 5 : 1,45% (81 głosów)
- PILIP-TABISZEWSKA Joanna Teresa: pozycja 6 : 0,14% (8 głosów)
- LENARD Artur: pozycja 7 : 0,63% (35 głosów)
- CHODUŃ Kazimiera: pozycja 8 : 0,75% (42 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE ROZWOJU LOKALNEGO ZAMOJSZCZYZNA:
- KASPRZAK Szymon Leszek: pozycja 1 : 1,45% (81 głosów)
- KRUPA Bożena: pozycja 2 : 1,2% (67 głosów)
- RADLIŃSKI Piotr: pozycja 3 : 4,62% (258 głosów)
- BAKUN Ewa Elżbieta: pozycja 4 : 1,49% (83 głosów)
- PIECZYKOLAN Małgorzata: pozycja 5 : 0,38% (21 głosów)
- ZAMKOWSKI Artur: pozycja 6 : 0,48% (27 głosów)
- MAZUREK Adrian: pozycja 7 : 0,22% (12 głosów)
- GŁĄB Mariusz Adam: pozycja 8 : 0,52% (29 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WALEWANDER Marek: pozycja 1 : 14,64% (690 głosów)
- PAWLIK Adam Tomasz: pozycja 2 : 7,93% (374 głosów)
- KRAWCZYK Jadwiga: pozycja 3 : 2,8% (132 głosów)
- MICHTA Krzysztof Tadeusz: pozycja 4 : 0,62% (29 głosów)
- ZBYRYT-OSUCH Ewa Jadwiga: pozycja 5 : 0,57% (27 głosów)
- DOLINNA Renata: pozycja 6 : 1,76% (83 głosów)
- GARDYGA Marcin Stanisław: pozycja 7 : 1,34% (63 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JACZYŃSKA Agnieszka Julianna: pozycja 1 : 18,39% (867 głosów)
- BRATKOWSKA Klaudia: pozycja 2 : 2,21% (104 głosów)
- DUBIENKA Wiesława: pozycja 3 : 1,8% (85 głosów)
- JADCZYSZYN Zbigniew: pozycja 4 : 1,38% (65 głosów)
- KRUCZEK Jolanta: pozycja 5 : 0,53% (25 głosów)
- PIELA Andrzej: pozycja 6 : 1,82% (86 głosów)
- PALONKA Marcin: pozycja 7 : 0,49% (23 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA ZAGDAŃSKIEGO RAZEM W PRZYSZŁOŚĆ:
- KOZYRA Sylwia: pozycja 1 : 0,76% (36 głosów)
- HAWROT Włodzimierz Kazimierz: pozycja 2 : 0,36% (17 głosów)
- BULIŃSKI Rajmund Paweł: pozycja 3 : 1,06% (50 głosów)
- ZYCHOWICZ Joanna Ewa: pozycja 4 : 0,28% (13 głosów)
- KASPEREK Monika Alicja: pozycja 5 : 0,53% (25 głosów)
- KULIK Adrian: pozycja 6 : 0,3% (14 głosów)
- DUKLIŃSKI Marek Józef: pozycja 7 : 0,11% (5 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA ZWOLAKA:
- KUDELA Marek: pozycja 1 : 15,51% (731 głosów)
- SZARGAŁO-SZKAŁUBA Katarzyna Gabriela: pozycja 2 : 2,52% (119 głosów)
- FIGIEL Tomasz: pozycja 3 : 1,74% (82 głosów)
- RABIEGA Barbara Agata: pozycja 4 : 1,42% (67 głosów)
- JAGIELSKI Łukasz Ryszard: pozycja 5 : 1,27% (60 głosów)
- KRYSIAK Małgorzata Barbara: pozycja 6 : 1,8% (85 głosów)
- MALEWSKI Michał: pozycja 7 : 1,19% (56 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA WNUKA:
- HERBIN Dariusz Andrzej: pozycja 1 : 1,8% (85 głosów)
- KOZŁOWSKA Katarzyna: pozycja 2 : 3,39% (160 głosów)
- LESZCZYŃSKI Waldemar: pozycja 3 : 1,7% (80 głosów)
- KIMAK Michał Szymon: pozycja 4 : 0,78% (37 głosów)
- WIKIRA Agnieszka: pozycja 5 : 0,7% (33 głosów)
- ANTOSZCZAK Anna: pozycja 6 : 0,64% (30 głosów)
- SĘDŁAK Łukasz: pozycja 7 : 1,42% (67 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE ROZWOJU LOKALNEGO ZAMOJSZCZYZNA:
- MAKSYMOWICZ Artur: pozycja 1 : 1,19% (56 głosów)
- STOPA-LICHOGRAJ Magdalena Elżbieta: pozycja 2 : 0,91% (43 głosów)
- KUCZMASZEWSKI Grzegorz: pozycja 3 : 0,42% (20 głosów)
- BONDYRA Waldemar: pozycja 4 : 0,98% (46 głosów)
- SZELĄG Elżbieta: pozycja 5 : 0,23% (11 głosów)
- WAŚKO Mateusz: pozycja 6 : 0,4% (19 głosów)
- NOWOSAD Ala: pozycja 7 : 0,3% (14 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZPATUŚKO Andrzej Kazimierz: pozycja 1 : 11,44% (752 głosów)
- WAŻNA Katarzyna: pozycja 2 : 3,68% (242 głosów)
- SOJA-ŁASOCHA Małgorzata Maria: pozycja 3 : 0,79% (52 głosów)
- MAZUREK Renata Urszula: pozycja 4 : 2,77% (182 głosów)
- CZYRW Luiza: pozycja 5 : 1,99% (131 głosów)
- BONDYRA Andrzej Tomasz: pozycja 6 : 3,24% (213 głosów)
- GAZDA Sebastian: pozycja 7 : 0,55% (36 głosów)
- FIGIEL Sławomir: pozycja 8 : 0,65% (43 głosów)
- BEDNARCZYK Łukasz Marcin: pozycja 9 : 2,36% (155 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PRZYTUŁA Anna: pozycja 1 : 11,52% (757 głosów)
- KRUPA Krzysztof: pozycja 2 : 5,28% (347 głosów)
- KOŁCON Marek Paweł: pozycja 3 : 2,02% (133 głosów)
- SAMBORSKI Andrzej Stanisław: pozycja 4 : 2,54% (167 głosów)
- WOLSKI Piotr Wiktor: pozycja 5 : 1,08% (71 głosów)
- STĘPORA Mariusz Robert: pozycja 6 : 2,21% (145 głosów)
- MAJDER Alicja Joanna: pozycja 7 : 1,63% (107 głosów)
- KOPROWSKA Marcelina: pozycja 8 : 0,4% (26 głosów)
- PALONKA Alicja Maria: pozycja 9 : 1,29% (85 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA ZAGDAŃSKIEGO RAZEM W PRZYSZŁOŚĆ:
- ZAGDAŃSKI Dariusz Zbigniew: pozycja 1 : 2,18% (143 głosów)
- KOCĘBA Katarzyna Maria: pozycja 2 : 0,37% (24 głosów)
- KOZYRA Grzegorz Janusz: pozycja 3 : 0,26% (17 głosów)
- BULIŃSKA Monika Beata: pozycja 4 : 0,32% (21 głosów)
- KOCZUŁAP Iwona Marta: pozycja 5 : 0,33% (22 głosów)
- KALICIŃSKI Dariusz: pozycja 6 : 0,11% (7 głosów)
- KUBIAK Blanka Karolina: pozycja 7 : 0,21% (14 głosów)
- GMITRZUK Ewa Agnieszka: pozycja 8 : 0,09% (6 głosów)
- TURCZANIK Fabian Tomasz: pozycja 9 : 0,41% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA ZWOLAKA:
- NOWAKOWSKI Wiesław Aleksander: pozycja 1 : 7,55% (496 głosów)
- TOPOLSKA Anna Ludwika: pozycja 2 : 1,66% (109 głosów)
- TOMCZYSZYN Kamil Łukasz: pozycja 3 : 1,9% (125 głosów)
- PŁACZKIEWICZ Anna: pozycja 4 : 4,03% (265 głosów)
- MONIK Dariusz Aleksander: pozycja 5 : 1% (66 głosów)
- GWIAZDOWSKA Bogumiła: pozycja 6 : 1,02% (67 głosów)
- ZGNILEC Piotr Tomasz: pozycja 7 : 1,67% (110 głosów)
- WRÓBEL Elżbieta Helena: pozycja 8 : 1,13% (74 głosów)
- KIERZEK Dariusz: pozycja 9 : 4,47% (294 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA WNUKA:
- WOJTAK Zdzisław: pozycja 1 : 3,15% (207 głosów)
- BURYŁO Jolanta Barbara: pozycja 2 : 1,84% (121 głosów)
- GALANT Anna: pozycja 3 : 1,29% (85 głosów)
- IWAŃCZAK Magdalena: pozycja 4 : 0,81% (53 głosów)
- BEDNARZ Ewelina: pozycja 5 : 0,43% (28 głosów)
- STRUZIK Włodzimierz: pozycja 6 : 0,55% (36 głosów)
- BORSUK Zygmunt: pozycja 7 : 0,4% (26 głosów)
- WALCZAK Jarosław Tadeusz: pozycja 8 : 0,56% (37 głosów)
- NIZIOŁEK Radosław: pozycja 9 : 1,42% (93 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE ROZWOJU LOKALNEGO ZAMOJSZCZYZNA:
- JOSIK Franciszek: pozycja 1 : 2,74% (180 głosów)
- BIERNACKA-OCHAL Agnieszka Magdalena: pozycja 2 : 0,52% (34 głosów)
- MARYŃCZAK Paweł Wojciech: pozycja 3 : 0,41% (27 głosów)
- LEGIEĆ Andrzej: pozycja 4 : 0,32% (21 głosów)
- ŁASTOWIECKA Maria Zofia: pozycja 5 : 0,08% (5 głosów)
- LASZKO Tomasz Jerzy: pozycja 6 : 0,08% (5 głosów)
- DUDEK Krystyna: pozycja 7 : 0,08% (5 głosów)
- WIELOSZ Renata: pozycja 8 : 0,2% (13 głosów)
- CIOS Jan Andrzej: pozycja 9 : 0,99% (65 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Zadania prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Kadencja wójta, burmistrza i prezydenta – ile trwa?
Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?