Unia Europejska- Szansa dla Zamojszczyzny.

2014-04-06 21:46:57

Jak wykorzystywać możliwości jakie daje nam członkostwo w Unii Europejskiej? - odpowiedzi na to pytanie próbowano znaleźć podczas debaty, 26 marca w zamojskim III Liceum Ogólnokształcącym.
W dyskusji udział wzięli:
pan Sławomir Zawiślak poseł na Sejm, członek komisji sejmowej ds. Unii Europejskiej
pan Stanisław Majdański poseł i senator poprzednich kadencji, obecnie wiceprezes stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju
pan Zbigniew Kordyaczny Rzecznik Praw Ucznia i nauczyciel w III LO
Michał Lis przewodniczący zamojskiej młodzieży.
Dyskusję poprowadziły uczennice pierwszej klasy III LO w Zamościu: Karolina Kawałko i Karolina Pikuła.
Eksperci wyczerpująco wyjaśnili wszystkim obecnym między innymi: kto i w jaki sposób może się starać o dotację unijną, w jaki sposób nasza szkoła może korzystać z możliwości, jakie daje nam Unia Europejska, jakie inwestycje unijne zostały przeprowadzone w Zamościu, a jakie są w planach. Publiczność przebywająca na debacie (ok.70 osób) zadawała pytania gościom, na które ci z chęcią odpowiedzieli.
To spotkanie było jednym z elementów rekrutacji na obrady XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, który 1 czerwca zbierze się w Warszawie.

Jesteś na profilu Magdalena Traczyk - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj