Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu

2013-09-02 21:13:31

02 września 2013r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza w Zamościu uroczyście zainaugurowano rok szkolny 2013/2014. To już 96 rok funkcjonowania tej placówki. Był to szczególny dzień dla wszystkich pierwszoklasistów, ale też dzień spotkań uczniów klas II – VI z wychowawcami i nauczycielami po wakacyjnej przerwie.
Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele Św. Krzyża w Zamościu.
Część oficjalna dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu oraz Gimnazjum nr 2 im. Jana Zamoyskiego XVI Ordynata w Zamościu odbyła się na terenie boisk szkolnych przy ul. Lwowskiej 15. Była ona połączona z otwarciem i poświęceniem boiska wielofunkcyjnego, które będzie służyć uczniom obu szkół i mieszkańcom okolicznych osiedli. Wzięli w niej udział licznie przybyli goście: Tomasz Kossowski -Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, Ks. Kanonik Stanisław Bachor – Proboszcz Parafii Św. Krzyża w Zamościu, Ks. Kanonik Andrzej Chmaj – Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Zamościu, Ireneusz Godzisz- Wiceprzewodniczący Rady Miasta Zamość, Jan Lelonek -Kierownik Kuratorium Oświaty w Lublinie Oddział Zamiejscowy w Zamościu, Bogdan Leszczuk - Kierownik Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu, Anna Pieczniak – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 10 w Zamościu, Andrzej Koss – Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu, Magdalena Rój – Przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum nr 2 w Zamościu oraz Zygmunt Oseła – Inspektor Nadzoru Budowlanego.
W wystąpieniach gości i Dyrekcji szkół znalazły się życzenia dla uczniów - sukcesów w nauce i sporcie oraz wielu okazji do rozwoju indywidualnych talentów i pasji. Było też symboliczne przecięcie wstęgi i strzał do bramki piłką nożną w wykonaniu wiceprezydenta.
W części artystycznej przygotowanej przez uczniów zamojskiej „dwójki” można było obejrzeć tańce w wykonaniu trzecioklasistów, pokazy sportowe uczniów klas IV – VI, a także występ Michała Rycaja – studenta PWSZ w Zamościu, prowadzącego w edycji mistrzostw świata we freestyle footballu.
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy sukcesów i satysfakcji z realizowanych planów i zamierzeń!

Urszula Gronowska

Jesteś na profilu Lidia - stronie mieszkańca miasta . Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj