Wybierz region

Wybierz miasto

  6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego - dzień 3

  Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu
  Zamość, ul. Odrodzenia/9, +48 84 639 23 13

  19:00 Niedziela, 24 maja

  • Brak informacji o cenie

  CKF Stylowy zaprasza na 6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, podczas którego zaprezentowane zostaną najlepsze francuskie filmy ostatnich lat. Tegoroczny przegląd poświęcony jest adaptacjom dzieł literackich: zarówno powieści, jak i komiksów, czy sztuk teatralnych. Projekcje filmowe odbędą się w CKF Stylowy w dniach 22-28 maja 2015.

  6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego organizowany przez Gutek Film oraz Instytut Francuski w 9 miastach w Polsce. W 6 edycji widzowie będą mogli obejrzeć m. in.: Guillaume i chłopcy! Kolacja! zdobywcę pięciu Cezarów w 2014 roku, w tym dla najlepszego aktora, reżysera i za najlepszą ekranizację, Kota rabina Joanna Sfara nagrodzonego w 2012 roku Cezarem dla najlepszego filmu animowanego, Prawdę o Lulu - adaptację komiksu Etienne Davodeau z Karin Viard w roli głównej. Ekranizacją komiksu jest również film Francuski minister w reżyserii Bertranda Taverniera. W programie przeglądu znalazł się najnowszy film Francoisa Ozona Nowa dziewczyna oraz Dziennik panny służącej filmowa adaptacja skandalizującej powieści Octave'a Mirbeau. Wśród filmowych propozycji francuskiej kinematografii jest film kostiumowy Markiza Angelika, reż. Ariel Zeïtoun – adaptacja powieści Anne Golon, która przenosi widza do XVII-wiecznej Francji i zanurza w świat miłości, zdrad i intryg dworskich.

  PROGRAM
  MARKIZA ANGELIKA
  Francja, Austria, Belgia, Czechy 2013 / kostiumowy, przygodowy, romans / 113 min. / od 15 lat
  premiera: 2013-12-18 (Polska) (Świat)
  rezyseria: Ariel Zeïtoun
  scenariusz: Philippe Blasband,Ariel Zeïtoun, Nadia Golon
  obsada: Nora Arnezeder, Gerard Lanvin, Tomer Sisley, David Kross Adaptacja powieści Anne Golon.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  QUIZ. Co wiesz o Tomaszu Kocie i filmie Bikini Blue?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.