Przy Zamku Lubelskim pojawi się zupełnie inna zieleń. Jaka? O tym zadecyduje konkurs przeprowadzony na zlecenie Urzędu Miasta.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Inaczej niż dotychczas mają być również zagospodarowane tereny zielone w otoczeniu zamku.

- Mamy zamiar ogłosić konkurs jeszcze w tym roku - mówi Tomasz Radzikowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. - Otrzymaliśmy już wytyczne od wojewódzkiego konserwatora zabytków i pod ich dyktando opracujemy warunki konkursowego regulaminu - wyjaśnia dyrektor Tomasz Radzikowski z WGK.

Zmiany czekają zarówno zieleń przed Zamkiem Lubelskim, błonia wokół Zamku, jak również teren po drugiej stronie placu Zamkowego.

- Trudno w tej chwili dokładnie powiedzieć, co nowego się tam pojawi. Po prostu całe wzgórze oddajemy w ręce projektantów i czekamy aż oni zaproponują nam jakieś ciekawe rozwiązania - stwierdza Tomasz Radzikowski.

Jeżeli konkurs zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty w tym roku, to już w przyszłym zaczną się pierwsze nasadzenia.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!