We wtorek w stolicy Azerbejdżanu Baku zmagania o mistrzostwo Europy rozpoczynają zapaśnicy. Już pierwszego dnia mistrzostw na macie pojawi się dwóch zawodników Górnika Łęczna: Radosław Marcinkiewicz i Bartłomiej Bartnicki.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zarówno Marcinkiewicz (kat. 84 kg), jak i Bartnicki (kat. 120 kg) to zawodnicy o sporym międzynarodowym doświadczeniu. Młodszy z nich, Marcinkiewicz na ubiegłorocznych ME w Wilnie dość nieoczekiwanie zajął piąte miejsce. Bartnicki natomiast to siódmy zawodnik MŚ w Herning.

Klubowy trener obu zawodników Piotr Garbal nieco więcej szans daje Bartnickiemu. - Bartek od trzech lat występuje w najcięższej kategorii wagowej i zdobył już na tyle doświadczenia, żeby skutecznie móc walczyć o medale - powiedział trener.

W czwartek na macie w Baku pojawią się panie. Agata Pietrzyk (Suples Kraśnik) wystąpi w kategorii 55 kg, natomiast Anna Wawrzycka (Cement Gryf Chełm) - w kat. 72 kg.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!