Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wczoraj na posiedzeniu Sądu Rejonowego w Lublinie zapadły pierwsze wyroki w sprawie afery korupcyjnej w Motorze Lublin. Ukaranych zostało 39 oskarżonych otrzymując kary od pół do 3,5 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu. Wyroki nie są prawomocne.

W sądzie nie stawił się żaden z oskarżonych. Zarzuty w sprawie korupcji usłyszało w sumie 56 osób, 45 z nich przystało na opcję dobrowolnego poddania się karze. Wobec 39 z nich sędzia Artur Orłowski ogłosił wyroki. Sześciu oskarżonych usłyszy wyroki w późniejszym terminie, ponieważ sąd nie otrzymał informacji zwrotnej o otrzymaniu przez nich powiadomienia.

Najwyższą karę zastosowano wobec byłego trenera i dyrektora sportowego Motoru Romana D. Otrzymał 3,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 6 lat, nieco ponad 20 tys. zł grzywny, a także zakaz zajmowania stanowisk w związku z organizacją imprez sportowych przez 8 lat. Były prezes klubu, Waldemar P. otrzymał karę 3 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, karę grzywny w wysokości 17, 5 tys. zł, a także siedmioletni zakaz zajmowania stanowisk związanych z działalnością sportową.

Z kolei były trener lubelskiej drużyny Jerzy K. otrzymał 2 lata w zawieszeniu na 4 lata, 7,5 tys. zł grzywny, a także trzyletni zakaz działalności sportowej. W gronie skazanych jest dwóch zawodników z obecnej kadry pierwszoligowego Motoru: Marcin S. i Marcin P. Pierwszy dostał 1 rok i 8 miesięcy w zawieszeniu na 4 lata, drugi 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata.

Zarzuty w aferze korupcyjnej Motoru dotyczą lat 2003-2005. W sprawę zamieszani byli trenerzy, działacze, piłkarze, sędziowie i obserwatorzy z ramienia PZPN.

130 świadków

Spośród 56 oskarżonych w sprawie Motoru Lublin, 11 nie przyznało się do winy. Postępowanie w ich sprawach zostanie przeprowadzane na zasadach ogólnych. Na wyniki sądowych rozpraw będziemy musieli poczekać. Z uwagi na dużą ilość materiału dowodowego, a także bardzo dużej liczby świadków (130) postępowanie w sprawie korupcji zapowiada się na bardzo czasochłonne.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!