Zamość: Za śmieci 10,50 i 11,50

Zamość: Za śmieci 10,50 i 11,50. Wkrótce złożymy deklaracje (© archwium)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W ubiegłym tygodniu zamojscy radni przyjęli stawki za gospodarowanie odpadami: mieszkańcy miasta zapłacą ostatecznie 11,50 zł i 10,50 za posegregowane śmieci. Ratusz przygotowuje wzory deklaracji wysokości opłat. Na złożenie dokumentu mieszkańcy miasta będą mieli czas do 31 maja.

Radni przyjęli ostateczne stawki za wywóz śmieci podczas sesji 6 marca. W budynkach wielorodzinnych opłata od osoby wyniesie 10,50. Zatem przy dwóch osobach w mieszkaniu zapłacimy 21,00 a przy trzech 31,50. W momencie, gdy mieszkanie zamieszkują już cztery osoby i więcej, rodzina ma możliwość uiszczania opłat za jedno gospodarstwo a ta jest stała i wynosi 38 zł.

W domkach jednorodzinnych opłata za jedną osobą wynosi o złotówkę więcej niż w blokach, bo 11,50. Ma to być związane z większymi kosztami odbioru śmieci. Za dwie osoby zapłacimy zatem 23,00 a za trzy 34,50. Opłata dla gospodarstwa domowego wyniesie, podobnie jak w zabudowie wielorodzinnej, 38 zł.

Wszystkie wymienione kwot dotyczą opłat za śmieci posortowane. Nowa uchwała nie przewiduje zmian w przypadku opłat za odpady nieposortowane – tutaj opłata wyniesie 18 zł od osoby.

Stawki jakie przyjęli radni są ostatecznie niższe niż zapowiadał Ratusz jeszcze na początku lutego. Proponowana wtedy opłata wynosiła 10,80 zł. dla mieszkańców bloków i 11,80 dla mieszkańców domków jednorodzinnych.
Nowością nowego systemu gospodarowania odpadami są deklaracje o wysokości opłat jakie będziemy ponosić w zależności od wielkości rodziny i miejsca zamieszkania.

- Deklaracje składamy do 31 maja wraz z dołączoną kopią aktualnej umowy zawartej z przedsiębiorcą na odbiór odpadów komunalnych. W przypadku budownictwa wielorodzinnego zarządca za każdy budynek oddzielnie – tłumaczy Paweł Czechalski z zamojskiego Urzędu Miasta.

Wzory deklaracji będą dostępne na stronie internetowej magistratu od dnia wejścia w życie uchwały. Ta zacznie obowiązywać mniej więcej po miesiącu od jej uchwalenia. Nowe stawki będą obowiązywały od 1 sierpnia. Termin pierwszego rozliczenia. Ratusz wyznaczył na 25 września.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!