14 czerwca w Instytucie Przyrodniczo-Technicznym PWSZ w Zamościu odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Konferencja naukowa to kolejna wspólna inicjatywa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu oraz Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu.

Udział w konferencji wzięli nauczyciele różnych poziomów kształcenia, nie tylko z Zamościa, ale również z okolicznych powiatów. Konferencję otworzyli rektor PWSZ prof. dr hab. Waldemar Martyn oraz dyrektor LSCDN o. Zamość Bogdan Leszczuk.

Pierwszy wykład pt. „Walory turystyczne Roztocza Wschodniego” wygłosił dr Marek Wiśniewski z Instytutu Turystyki i Rekreacji PWSZ. Wykład na temat motywowania uczniów do pracy wygłosiła mgr Małgorzata Adach z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krasnymstawie. Prelegentka przybliżyła tematykę motywacji zewnętrznej i wewnętrznej, a także, co szczególnie cenne, wskazała czynniki motywujące oraz osłabiające do pracy, zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Następnie głos zabrał dr Jerzy Mycka z Instytutu Matematyki i Technologii Innowacyjnych PWSZ. Temat jego wystąpienia brzmiał „Lemat Burnside’a, czyli jak proste przykłady prowadzą do eleganckich teorii matematycznych”. Dr inż. Bronisław Samujło, dyrektor Instytutu Przyrodniczo-Technicznego, wygłosił wykład na temat metod aktywizujących w nauczaniu fizyki. Omówił on bardzo wiele różnych metod aktywizujących i przykłady ich zastosowań. Kolejny wykład pt. „Chemiczne spalanie paliw” należał do dr inż. Bożeny Niemczuk z Centrum Badań i Transferu Technologii PWSZ.

W wykładzie „Mikrobiologia na co dzień” dr inż. Ewa Bekier-Jaworska przedstawiła przykłady procesów, w których wykorzystywane są mikroorganizmy. Mgr Dorota Mróz, autorka i edukatorka wydawnictwa szkolnego PWN posiłkując się projekcją fotografii, podzieliła się własnymi obserwacjami z podróży rowerowej „Wzdłuż fiordów i przez fieldy Norwegii”.

Na zakończenie z Norwegii do świata wirtualnego sprowadzili wszystkich dwaj ostatni prelegenci – Tomasz Talaga z wydawnictwa Helion oraz Grzegorz Popik z wydawnictwa Operon, którzy w oddzielnych wystąpieniach przedstawili atuty nauczania za pomocą narzędzi multimedialnych takich jak e-book, multibook, generator testów czy zadania online.
Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!