- Ze względu na żałobę narodową rezygnujemy z sobotniej manifestacji - zapowiedział dziś Krzysztof Kobylas, organizator pikiety Obozu Narodowo - Radykalnego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W najbliższą sobotę w Lublinie miały się odbyć dwie manifestacje. ONR planował pikietować z okazji 76. rocznicy istnienia swojej organizacji. Kontrdemonstrację przygotowywało Lubelskie Porozumienie na rzecz Tolerancji. Prezydent Adam Wasilewski spotkał się dziś z organizatorami obu demonstracji i zaporoponował, żeby - ze względu na sobotnią tragedię pod Smoleńskiem - zorganizować jedną, wspólną manifestację.

- Takie zjednoczenie byłoby w tej sytuacji pewnym symbolem. Ja też wziąłbym w niej udział. Moglibyśmy przygotować nazwiska osób, które zginęły i nieść je w pochodzie - tłumaczył Adam Wasilewski.

Organizatorzy pikiet nie przystali jednak na takie rozwiązanie. - Z powodu narodowej tragedii w ogóle rezygnujemy - podkreślił Krzysztof Kobylas.

Prawdopodobnie tak samo postąpi Lubelskie Porozumienie na rzecz Tolerancji. Oficjalnie decyzja jeszcze nie zapadła. Demonstracje zostaną być może przeprowadzone w innym terminie.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!