Około 5 tys. osób odwiedziło w środę Targi Pracy w hali Globus w Lublinie. Na bezrobotnych i poszukujących nowej pracy czekało ponad tysiąc wolnych etatów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kamil Dudek wrócił właśnie z Anglii, gdzie wyjechał za chlebem. Teraz liczy na pracę w Lublinie. Z zawodu jest biotechnologiem żywności, ale szuka zatrudnienia także w innych branżach. W środę spotkaliśmy go na lubelskich targach pracy.

- Najlepiej byłoby pracować w zawodzie, ale wiadomo jaka jest sytuacja w kraju. Dlatego szukam pracy gdzie się da, byleby nie wracać już do Anglii - mówił 26-letni Kamil Dudek.

Wczoraj swoje oferty przedstawiło bezrobotnym blisko 80 pracodawców i agencji pośrednictwa pracy. - Najwięcej wolnych miejsc pracy można znaleźć w handlu, usługach, finansach i budownictwie - dodaje Artur Seroka, rzecznik prasowy Miejskiego Urzędu Pracy, który wraz z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym oraz Centrum Edukacji i Pracy OHP zorganizował wczorajsze targi pracy.

W hali Globus obecni byli m.in. przedsiębiorcy, którzy zainwestują w strefie ekonomicznej na Felinie. A wśród nich firma BioMaxima z branży diagnostyki laboratoryjnej. Choć nowych pracowników będzie potrzebować dopiero pod koniec roku, już teraz szuka odpowiednich kandydatów na specjalistów ds. badań i rozwoju oraz specjalistów ds. produkcji.

- Oprócz odpowiedniego wykształcenia, kandydat musi też wykazać się pasją badawczą, chęcią do podnoszenia kwalifikacji oraz odpowiedzialnością - opowiada Krzysztof Szlachetka, wiceprezes firmy.

Dla osób szukających pracy czekały też liczne oferty studiów policealnych, np. Lubelskiego Centrum Edukacji Zawodowej.

Statystyki dotyczące wolnych etatów na Lubelszczyźnie nie są optymistyczne. Na 126 tys. bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w całym regionie, czekało w marcu zaledwie 8,5 tys. miejsc pracy i staży. Najwięcej wolnych etatów wpłynęło do pośredniaków w powiecie puławskim,
Lublinie oraz powiecie bialskim.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!