Msza święta w archikatedrze lubelskiej o godz. 11, potem przejście konduktu żałobnego na cmentarz przy ul. Lipowej - tak zaplanowano sobotni pogrzeb posła PSL Edwarda Wojtasa. Na uroczystości zjadą osoby z całej Polski.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Edward Wojtas zginął wraz z 95 innymi osobami w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. - Tylko z powiatu lubartowskiego około 400 osób wybiera się, żeby pożegnać naszego kolegę - mówi Marian Starownik, szef PSL w Lubartowie. Autokar pełen uczestników pogrzebu przyjedzie z Krzczonowa. Będą wśród nich m.in. władze gminy. W ostatniej drodze posła chcą też uczestniczyć mieszkańcy Michowa. Przedstawiciele PSL spodziewają się, że takich delegacji z terenu województwa może być co najmniej kilkadziesiąt. O lubelskim polityku pamiętają także w jego rodzinnych stronach. - Nie miałem przyjemności poznać pana posła osobiście, ale znam jego rodzinę. Jedziemy, żeby oddać cześć jego pamięci - podkreśla Karol Burek, wójt Rzeczniowa na Mazowszu, gdzie Edward Wojtas się urodził. Do Lublina zjadą ludowcy z całej Polski, a także przyjaciele polityka spoza PSL. - Spodziewamy się obecności delegacji z Warszawy z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem na czele, reprezentantów zarządów PSL z różnych województw, a także posłów - wylicza Janusz Szpak, wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie. Zaraz jednak zastrzega: - Ciało posła nie zostało jeszcze sprowadzone do kraju. Przypuszczamy, że stanie się to najpóźniej w środę wieczorem. Jeśli nie - data pogrzebu może być zmieniona.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!