Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śmiertelny wypadek w Sitańcu: młody kierowca tira z którym zderzył się policjant nie był pod wpływem narkotyków

Redakcja
Śmiertelny wypadek w Sitańcu: młody kierowca tira z którym zderzył się policjant nie był pod wpływem narkotyków
Śmiertelny wypadek w Sitańcu: młody kierowca tira z którym zderzył się policjant nie był pod wpływem narkotyków policja
Prokuratura poinformowała o wynikach badań krwi kierowcy tira z którym pod koniec lutego zderzył się policjant z zamojskiej KMP. Mimo, że wstępne badanie narkotesterem wykazało, że 25-latek był pod wpływem środków odurzających, badania krwi wykazały jednoznacznie, że mężczyzna nie był pod wpływem narkotyków.

- Z opinii jaką dysponujemy wynika, że we krwi kierowcy nie było ani alkoholu ani środków odurzających - mówi Prokurator Rejonowy w Zamościu, Ewa Jałowiecka Śliwa.

Prokuratura wciąż nie posiada opinii biegłego po sekcji zwłok 48-letniego mężczyzny, który zginął w wypadku.

Do wypadku doszło 28 lutego około 3:30 rano. Kierujący samochodem osobowym suzuki 48-letni mieszkaniec gminy Zamość, jadąc w stronę Lublina otarł się o nadjeżdżający z naprzeciwka ciężarowe renault, którym kierował 30-latek z powiatu lubelskiego, a następnie uderzył w kolejny samochód ciężarowy, również marki Renault, kierowany przez 25-latka z Zamościa.

Do zderzenia miało dojść chwilę po tym, jak kierujący suzuki wykonywał manewr wyprzedzania innego pojazdu ciężarowego. 48-latek z gminy Zamość poniósł śmierć na miejscu.

Mężczyzna, który zginął w wypadku był policjantem. Od lat pracował w Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu. W chwili zdarzenia był po służbie.

Narkotester się pomylił?
Bezpośrednio po wypadku policja informowała, że wstępne badanie narkotesterem wykazało u 25-letniego kierowcy obecność substancji odurzających. Badania krwi wykluczyły taką możliwość. Skąd rozbieżności? O komentarz poprosiliśmy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

- Badanie narkotesterem to badanie służące jedynie do wstępnej weryfikacji stanu kierującego. Wykonywane jest ono na podstawie krótkiego badania śliny. Badanie takie może sugerować, że dana osoba znajduje się pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu. Testery do przeprowadzania badań pozwalają jedynie kontrolować obecność w organizmie niektórych środków działających podobnie do alkoholu i nie mogą być wykorzystywane jako jedyne źródło dowodowe. Dodatni wynik badania przy użyciu testera musi być potwierdzony dokładnymi metodami analitycznymi poprzez badanie krwi lub moczu. Dopiero taki wynik może stanowić dowód w sprawie - skomentowała Anna Kamola z Zespołu Komunikacji Społecznej KWP w Lublinie.

- Jeśli chodzi o różnicę wyników wstępnych badań od tych zasadniczych, to pytanie, z którym trzeba zwrócić się bezpośrednio do producenta - dodaje podkom. Kamola.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto