SZCZEBRZESZYN 2017. FESTIWAL JĘZYKA POLSKIEGO SZCZEBRZESZYN 2017. FESTIWAL JĘZYKA POLSKIEGO

(© Organizatorzy)

W czasach niepokojów politycznych pozostaje nam kultura (a szczególnie literatura) jako najlepszy sposób komunikacji. Varunjan Vosganian, Ormianin, odbierając we Wrocławiu Środkowoeuropejską Nagrodę Angelus powiedział: "Jeśli mamy uleczyć ludzkość, to nie będzie to droga przez politykę ani historię, ale przez kulturę". W tej edycji festiwalu chcemy zająć się literaturą jako rozmową, kontaktem człowieka z człowiekiem, sposobem porozumienia wspólnot i społeczeństw – podkreśla Justyna Sobolewska, kuratorka Festiwalu.

Festiwal Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn 2017 będzie odbywać się w dniach 6 - 12 sierpnia 2017 r.
Hasło trzeciej edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego brzmi "CAŁA NADZIEJA W LITERATURZE".

Patronami Festiwalu w 2017 roku zostali WISŁAWA SZYMBORSKA i KORNEL FILIPOWICZ. Wybór patronów jest zainspirowany ich wieloletnią, bogatą korespondencją wydaną w 2016 r. w książce pt. "Najlepiej w życiu ma Twój kot". – Jest ona przyczynkiem do stworzenia programu mówiącego o międzyludzkiej komunikacji i pochyleniem się nad jej obecną kondycją, kształtem oraz współczesnymi zmianami w sposobie i formach jej prowadzenia – zaznaczają Organizatorzy wydarzenia.

Warto zwrócić uwagę na Dzień Zamojski Festiwalu. 6 sierpnia zaplanowano ZAGADKOWĄ NIEDZIELĘ - audycję autorską Katarzyny Stoparczyk, transmitowaną na żywo z Zamościa oraz wiele spotkań – nie tylko dla dorosłych –m.in. MISTRZOWIE SŁOWA – dzieła literackie w interpretacji wybitnych aktorów, MAŁA CZYTELNIA, ROZMOWY O JĘZYKU oraz wpisujące się w obchody Roku Bolesława w Zamościu widowisko muzyczne LEŚMIAN AUTOBIOGRAFIA – poświęcone zamojskiemu życiu B. Leśmana. Poszczególne wydarzenia odbywać się będą na Rynku Wodnym, w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej, w Arsenale oraz w Kazamacie Zachodniej Bastionu II.

Zobacz, co wydarzy się w czasie tegorocznego FESTIWALU: PROGRAM STOLICA JĘZYKA POLSKIEGO SZCZEBRZESZYN 2017

Więcej: FESTIWAL STOLICA JĘZYKA POLSKIEGO SZCZEBRZESZYN

– Festiwal Stolica Języka Polskiego to wydarzenie skierowane do odbiorcy, który w poszukiwaniu kulturalnych wydarzeń na najwyższym poziomie chętnie ucieka, podczas wakacyjnych podróży, do malowniczych i kameralnych miejsc. W Szczebrzeszynie, jednym z najpiękniejszych miast Roztocza, nasi goście będą spędzać czas w towarzystwie wybitnych pisarzy, muzyków, aktorów i poetów, a nad wszystkim czuwać będzie duch Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza, patronów tegorocznej edycji imprezy – informują ORGANIZATORZY.

Po raz trzeci już na szczebrzeską łąkę nad Wieprzem zapraszają: Piotr Duda – pomysłodawca i producent Festiwalu oraz Tomasz Pańczyk – Przewodniczący Rady Festiwalu.

Dzisiaj o godzinie 11:00 w sali Consulatus zamojskiego Ratusza odbędzie się KONFERENCJA PRASOWA poświęcona tegorocznej edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego, na którą zapraszają Piotr Duda, Pomysłodawca i Producent Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie oraz Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość.

Czytaj także

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

czytelnik (gość)

9 sierpień , dzień festiwalu, miał być Andrzej Seweryn , był, ale spotkania z nim nie było... bez słowa wytłumaczenia, w zamian za to miał być film o Hłasce, ludzie czekają, ale przychodzi ktoś i informuje , że filmu też nie będzie - bez słowa wytłumaczenia.... a tu 30 stopni w cieniu