O 16-letniej Ludwice Szynal ze Skarpy Lublin można śmiało napisać, że jest wschodzącą gwiazdą lubelskiego pływania. W ostatnich miesiącach zaskakują nas kolejne sukcesy, odnoszone przez młodą pływaczkę z Lublina, trenującą pod kierunkiem Andrzeja Świtkowskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dla specjalistów od pływania udane tegoroczne występy Ludwiki Szynal nie są jednak już aż tak wielką sensacją. Lubelska grzbiecistka bowiem krok po kroku się rozwija, a znawcy tej dyscypliny widzą w niej następczynię najlepszych obecnie pływaczek w regionie, specjalizujących się w stylu grzbietowym: Iwony Lefanowicz z Orlika Lublin oraz Zuzanny Mazurek z Fali Kraśnik.

- Już od dawna podkreślałem, że Ludwika najprawdopodobniej w najbliższym czasie przejmie pałeczkę po Iwonie i Zuzie - mówi Grzegorz Mazurek, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego i trener Fali Kraśnik.

- Za dwa lata są kolejne igrzyska olimpijskie w Londynie i być może będzie ona kolejną grzbiecistką z Lubelszczyzny, która będzie nas reprezentować na najważniejszej światowej imprezie - dodaje.

- Zuzanna zresztą w podobnym wieku startowała na olimpiadzie w Pekinie, stąd nawet rocznikiem wszystko się to dobrze układa - kończy prezes.

Przypomnijmy, że w ostatni weekend marca Szynal znakomicie zaprezentowała się podczas wielomeczu międzynarodowego juniorów w Gorzowie Wielkopolskim, wygrywając na dystansie 200 m stylem grzbietowym, natomiast na 100 m grzbietem uplasowała się na trzeciej pozycji.

Teraz pływaczkę Skarpy czeka kolejny występ międzynarodowy, bowiem dostała powołanie do reprezentacji Polski na wielomecz we włoskiej Novarze (1-2 maja).

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!