PUP Zamość

PUP Zamość: Bezrobocie wzrasta. Zobacz statystyki (© JN)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Podobnie jak w całym kraju, bezrobocie w Zamościu i powiecie wzrasta. Przedstawiamy Wam najważniejsze fakty ze statystyk PUP w Zamościu.

Na koniec czerwca w zamojskim Powiatowym Urzędzie Pracy Zarejestrowanych było 11 tys. 493 osoby. To o 845 osób, czyli prawie 8% więcej niż na koniec czerwca ubiegłego roku.

Jak mówią statystyki PUP Zamość, w samym mieście mamy 4685 bezrobotnych. W powiecie jest to 6808 osób. Jednym z najbardziej niepokojących faktów jest ten, że 58% zarejestrowanych w zamojskim PUP to osoby długotrwale bezrobotne. 22% to osoby do 25 roku życia.


A jak wygląda bezrobocie w poszczególnych gminach?


W gminie Zamość mamy 1493 osoby bezrobotne. Zaraz po niej „plasuje się” Szczebrzeszyn – 751 bezrobotnych. Wysokie bezrobocie jest też w gminach Krasnobród, Sitno i Łabunie a najmniejsze w gminach Sułów (281 osób), Grabowiec (269) i Radecznica (239). Trzeba tu oczywiście brać pod uwagę również liczbę ludności w danych gminach. Nie zmienia to jednak faktu , że gmina Zamość oraz miasto i gmina Szczebrzeszyn są zamieszkiwane przez 32% bezrobotnych, którzy są zarejestrowani w zamojskim PUP-ie.

Bezrobocie w Zamościu:


PUP Zamość wyliczył, że najwięcej bezrobotnych, bo 654 osoby mieszka na osiedlu Zamoyskiego. Niewiele mniej, bo 624 osoby na Słonecznym Stoku. Duże bezrobocie jest też na osiedlu Powiatowa i Orzeszkowej-Reymonta. A najmniejsze? Osiedle Majdan, Janowice i Zamczysko.
Porównując stopę bezrobocia w mieście i powiecie zamojskim w stosunku do statystyk krajowych i wojewódzkich można popaść w przygnębienie. Na koniec maja w kraju odnotowano 13,5-procentowe bezrobocie. W województwie było to 14,2%. W Zamościu aż 16,2 a w powiecie 16%.


Zwolnienia grupowe zgłoszone w PUP Zamość


Na koniec czerwca PUP Zamość miał odnotowanych 9 zapowiedzi zwolnień grupowych obejmujących w sumie 38 osób. Cztery z wymienionych firm nie podały jednak ile osób chcą zwolnić. Z kolei jedna firma wycofała się z planów zwolnień grupowych.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Anna (gość)

świetnie, za 4 dni zostanę bezrobotna także zwiększę tę statystykę...szkoda że ludzi z ponad 15 letnim doswiadczeniem wyrzuca się na bruk a to dzięki takim właśnie urzędom jak ten, bo niby stwarzaja nowe miejsca pracy żeby zatrudniać stażystów, oferują pracodawcom korzystanie z promessy stażowych, dzieki temu mają pracownika za darmo nie zdając sobie sprawy żę to błedne koło ktore się zamyka.Jednym daje się pracę a innym odbiera....tak działa ten chory system.Zastanawiam sie tylko jak można osobę która pracowała w tym samym zakładzie zatrudniać ponownie do odrobienia stażu? czy to zgodne z przepisami?a co do dyrekcji PUP jak dla mnie to jest do wyj......

FAZI (gość)

Jedyna teraz szansa to Pan Przemyslaw Panas bo on jeden jest w stanie to naprawic i pomagac ludziom .