Puławy, Kazimierz i Nałęczów zaproponowały wojewodzie lubelskiemu złożenie wspólnej oferty dotyczącej zafunkcjonowania regionu w czasie prezydencji Polski w radzie Unii Europejskiej. Spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się wczoraj.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Trójkąt turystyczny Puławy, Kazimierz, Nałęczów podczas prezydencji Polski będzie promowany jako Trójmiasto Południa. - Jednym ze sposobów zwiększenia efektywności przygotowań do prezydencji jest dobra współpraca administracji rządowej z samorządami, dlatego liczymy na wsparcie Urzędu Wojewódzkiego - mówi prezydent Puław Janusz Grobel.

Samorządy chcą wykorzystać swoją bazę i przygotować formalne i nieformalne posiedzenia rady UE. To będzie sposób na promocję i rozwój sektora gospodarczego i turystycznego. Od dwóch lat przedstawiciele Puław, Kazimierza i Nałęczowa współpracują w ramach porozumień dotyczących Euro 2012 i Lokalnej Organizacji Turystycznej "Kraina Lessowych Wąwozów". Do końca 2010 r. miejscowości będą przygotowane do przyjęcia reprezentacji uczestniczących w rozgrywkach. Podpisano już umowę na obsługę gości Euro 2012 przez lotnisko wojskowe w Dęblinie. Wojsko zgadza się też na obsługę samolotów w okresie prezydencji.

Władze samorządowe Puław, Nałęczowa i Kazimierza wraz z innymi instytucjami złożyły ofertę organizacji spotkań grup roboczych i unijnych komisji w zakresie nauk weterynaryjnych, rolnictwa, zdrowia, turystyki oraz kultury i dziedzictwa narodowego. Można je organizować, bo miejscowości te mają bazę hotelową o wysokim standardzie z zapleczem konferencyjnym.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!