Lubelscy studenci oraz harcerze z Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zaczęli gromadzić się na Placu Litewskim już o godz. 18. Pół godziny później we wspólnym marszu przeszli pod Urząd Miasta, gdzie złożyli wieniec, a przedstawiciele samorządów studenckich zapalili znicze. Marsz przebiegł w atmosferze modlitwy. Po złożeniu kwiatów, zebrani odśpiewali jeszcze m.in. "Boże coś Polskę".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Po zakończeniu tej krótkiej uroczystości, wszyscy przeszli do archikatedry, gdzie o godz. 19 rozpoczęła się msza żałobna w intencji ofiar tragedii pod Smoleńskiem.

- Każdy z nas czuje, że to co dzieje się teraz będzie wspominane przez przyszłe pokolenia. Wszyscy czujemy się też w obowiązku, żeby oddać hołd tym, którzy zginęli w sobotniej katastrofie. Nigdy nie interesowałam się polityką ale śmierć tych ludzi dotknęła mnie tak mocno jak śmierć kogoś z bliskiej rodziny - powiedziała nam Natalia Janik, studentka filologii angielskiej na KUL.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!