Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pożegnanie z dworcem PKS w Zamościu. ZDJĘCIA

Joanna Nowicka
Pożegnanie z dworcem PKS w Zamościu
Pożegnanie z dworcem PKS w Zamościu JN
Inwestor przejął w środę teren na którym stoi dworzec PKS w Zamościu. Powstanie tu duże centrum handlowe z funkcją dworca, tzw. zintegrowane centrum komunikacyjno-handlowe.

Prace na terenie dworca PKS w Zamościu jeszcze nie ruszyły, choć oficjalnie grunt jest już placem budowy. Na razie w dworcu PKS wciąż można kupić bilet, czynna jest poczekalnia a ze stanowisk przed budynkiem odjeżdżają autobusy:

Prezes PKS Zamość, Andrzej Mulawa przyznaje, że nie zna dokładnej daty rozpoczęcia robót. Podróżni nie powinni mieć jednak obaw, bo na czas budowy zostanie udostępniony kontenerowy dworzec tymczasowy.
- Dworzec tymczasowy to nie tylko stanowiska dla autobusów i plac manewrowy, ale też miejsce, w którym sprawnie obsługiwani będą podróżni. W pierwszej fazie inwestycji zorganizujemy funkcjonalne kasy biletowe, poczekalnię, pomieszczenia biurowe oraz toalety – zapewnia z kolei Ewa Zurman, Dyrektor ds. Rozwoju w Katharsis Development.

Nowy dworzec PKS w Zamościu zostanie wkomponowany w zintegrowane centrum komunikacyjno-handlowe o łącznej powierzchni 4 tys. metrów kw. W centrum swoje lokale otworzą m.in.: Stokrotka, Rossmann, Pepco, Apteka Dyżurna oraz cukiernia Jutrzenka.

Dla przewoźnika zaplanowano blisko dwustumetrową nowoczesną powierzchnię dworcową, plac manewrowy oraz 5 stanowisk odjazdowych. Z 10 stanowisk skorzystają też przewoźnicy prywatni. Nie zabraknie również parkingu naziemnego dla 80 aut. Budowa ma trwać 10 miesięcy.

- Dotychczasowy dworzec PKS w Zamościu nie kojarzył się ani z czystością, ani z funkcjonalnością. Nowy obiekt będzie miejscem przyjaznym pasażerom i klientom, którzy zdecydują się na zakupy w towarzyszącej galerii handlowej. Ofertę naszego centrum stworzą m.in.: Neonet, Stokrotka, Rossmann, Pepco, Apteka Dyżurna oraz cukiernia Jutrzenka - informuje Justyna Kojak, Koordynator ds. Komercjalizacji w Katharsis Development.

Wykonawcą Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Zamościu jest firma BETONOX Construction Sopot Spółka Akcyjna Sp. k.

Inwestycja przy Hrubieszowskiej nie jest jedyną realizowaną przez warszawską firmę w Zamościu. W 2012 roku spółka kupiła niemal cały majątek zamojskiego PKS-u. Prace na terenie byłej bazy przewoźnika przy ul. Sadowej ruszyły już w ubiegłym roku. Tutaj też ma stanąć centrum handlowe. Otwarcie zaplanowano na koniec roku.

Władze zamojskiego PKS tłumaczyły, że sprzedaż majątku jest dla przedsiębiorstwa jedynym ratunkiem przed upadłością.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto