Intensywne opady śniegu i wiatr dały się we znaki i kierowcom i drogowcom. Zamojszczyzna pokryta jest śniegiem. Niektóre drogi są nieprzejezdne. Zobaczcie w naszej galerii jak to wygląda.

W całym powiecie zamojskim jest bardzo trudna sytuacja na drogach. Jak informują nas pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych, najgorzej przedstawia się obraz w gminie Grabowiec. Tu najpóźniej wyruszyły pługi (przed 12:00). Do godziny 13:00 jednak można było zapomnieć o poruszaniu się trasą Grabowiec-Uchanie i Grabowiec Góra w kierunku Hrubieszowa. W Bereściu droga dosłownie znikała.

Do 14:00 nieprzejezdna była też droga w Majdanie Sitanieckim: - Teraz już można jechać tam bez obaw - słyszymy w ZDP.

W całym powiecie zamojskim pracuje pięć pługów: dwa należą do Zarządu a trzy pozostałe do dwóch wykonawców wyłonionych w przetargach. Maksymalna liczba sprzętu jaki może być użyty to 6 pługów. Pierwsze pojazdy wyjechały na drogi o 9:00 rano. Odśnieżały drogi do i w okolicach Krasnobrodu.

Macie zdjęcia bądź informacje o utrudnieniach? Piszcie: j.nowicka@kurierlubelski.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!