Wczoraj wrócił w kajdankach do Polski 36-letni Grzegorz W. Poszukiwany był listem gończym jako podejrzewany o zabójstwo 43-letniego mieszkańca Lublina. Został zatrzymany na terenie Belgii.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mężczyzna trafi do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

O znalezieniu w spalonym volvo zwłok 43-letniego mieszkańca Lublina pisaliśmy w styczniu br. Policjanci otrzymali informację, że w na terenie kompleksu leśnego w gm. Rejowiec Fabryczny pali się samochód. W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej w spalonym samochodzie znaleziono zwłoki mężczyzny.

- Postępowanie w sprawie zabójstwa wszczęła Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Czynności procesowe i operacyjne policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie doprowadziły do ustalenia danych personalnych sprawcy oraz przebiegu zdarzenia - mówi mł. asp. Arkadiusz Arciszewski. - Okazało się, że do zabójstwa doszło w Świdniku na terenie firmy prowadzonej przez 36-letniego Grzegorza W. Sprawca aby zatrzeć ślady przetransportował zwłoki 43-latka do kompleksu leśnego, gdzie podpalił pojazd w którym umieścił ciało mężczyzny. Już po kilku dniach Sąd Rejonowy w Lublinie wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Grzegorza W. Zaraz po tym list gończy wystawiła za podejrzanym Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Policjanci ustalili, gdzie może ukrywać się sprawca zabójstwa. Informacje te przy współudziale Biura Współpracy
Międzynarodowej Komendy Głównej Policji trafiały do policjantów z Belgii. To właśnie tam na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania doszło do zatrzymania sprawcy.

Grzegorz W. wczoraj został przekonwojowany samolotem do Polski i umieszczony w Areszcie Śledczym.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!