Szwedzki koncern podtrzymuje, mimo kryzysu, swoje plany inwestycyjne w Lublinie. Zakupy w lubelskim sklepie IKEA będziemy mogli zrobić prawdopodobnie w 2012 r. - Kolejny (sklep - dop. red.) na pewno będzie w Bydgoszczy. Następne miasta, gdzie chcemy się pojawić, to Lublin, Rzeszów, Częstochowa - potwierdził Mikael Ohlsson, prezes grupy IKEA na łamach wtorkowego wydania dziennika "Rzeczpospolita".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Lubelskie centrum IKEA stanie przy al. Spółdzielczości Pracy. Zajmie ok. 29 ha terenu między ul. Nasutowską, a wiaduktem prowadzącym do giełdy w Elizówce.

Sklep IKEA będzie miał ponad 30 tys. mkw. powierzchni i ma być jednym z największych uruchomionych przez koncern w Polsce. Obok stanie kompleks innych obiektów handlowych o pow. 76 tys. mkw. Ma się tu mieścić ok. 200 sklepów. Dla kupujących zostanie przygotowanych 4,2 tys. miejsc parkingowych. Lubelski sklep ma zatrudniać ok. 250 osób. Firma przyjęła już do pracy kilkunastu dekoratorów i projektantów.

Koszt inwestycji szacowany jest na 120-150 mln euro, z czego wybudowanie samego sklepu IKEA to 45 mln euro. - Inwestycje realizujemy z własnych środków. Nie jesteśmy uzależnieni od kredytów bankowych, dlatego obecny kryzys na rynkach światowych nie wpływa na nasze plany - podkreślała już kilka miesięcy temu Karolina Horoszczak, rzeczniczka prasowa koncernu.

W ramach inwestycji koncern przebuduje układ drogowy. Główny wjazd do IKEA będzie od strony al. Spółdzielczości Pracy.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!