Dużym zainteresowaniem, zarówno mieszkańców jak i turystów, cieszą się spotkania muzyczne na płycie zamojskiego Rynku Wielkiego. Podczas ostatniej lipcowej "Muzy na Kwadracie" mieliśmy okazję do wysłuchania koncertu pt."Muzyczny Miszmasz na Akordeon i Piszczały" w wykonaniu kwartetu muzyków Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Kolejny raz zachwycili się Ci amatorzy dobrego smaku muzycznego, którzy postanowili spędzić leniwy letni wieczór czwartkowy na płycie Rynku Wielkiego w Zamościu. Ponad 60 minut dźwięków ułożonych w harmonijną całość popularnych utworów (ale i tych mniej znanych także) w profesjonalnym wykonaniu stanowiło wyjątkową ucztę muzyczną.

Kwartet, którego mieliśmy okazję posłuchać, tworzą muzycy Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w składzie: Jarosław Kolc – akordeon, Krzysztof Stopa – skrzypce, gitara basowa, Remigiusz Kozak – instrumenty perkusyjne oraz Piotr Trojanowski – wicemistrz świata w graniu na pile, multiinstrumentalista, który zagrał na klarnecie, kobzie oraz na pile. Artyści rewelacyjnie zaprezentowali gustowny miszmasz różnych gatunków muzycznych. Był m.in. walc, polka, song, muzyka ludowa z filmu "Rejs" oraz taniec Zorba.

Koncert odbył się 27 lipca br. o godz. 19.00 na Rynku Wielkim w Zamościu.

Najbliższa "Muza na Kwadracie" odbędzie się 3 sierpnia (czwartek) o godz.19.00. W koncercie pt. "Szeptem..." piosenki do tekstów Osieckiej, Kofty, Przybory, Grechuty i innych zaśpiewa Barbara Rabiega przy akompaniamencie gitary, na której zagra Waldemar Kondraciuk.

W sierpniu ponadto na płycie Rynku Wielkiego w Zamościu w każdy czwartkowy wieczór kolejne różnorodne odsłony "MUZY NA KWADRACIE":

"WIECZORNA SERENADA" (17 sierpnia)
"SKRZYPEK NA KWADRACIE" (24 sierpnia)
"ADDIO VACANZE" (31 sierpnia)

Muzyka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!