Każdy, kto przyjdzie w sobotę i w niedzielę na pl. Zamkowy obejrzeć transmisję z żałobnych uroczystości, niech weźmie ze sobą kwiat.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zanim ruszy transmisja na telebimach w centrum miasta, uniesiemy w górę kwiaty, by okazać naszą jedność i pamięć o ofiarach sobotniej tragedii.

- Wybierając się w weekend na lubelski plac Zamkowy, by wspólnie oglądać transmisję z uroczystości żałobnych w Warszawie i Krakowie, zabierzmy ze sobą symboliczny kwiat - za-apelował wczoraj ks. Mirosław Ładniak, który wraz z grupą dziennikarzy lokalnych mediów włączył się do organizowanego przez Urząd Miasta Lublin wydarzenia na placu Zamkowym. - Niech ten kwiat pamięci będzie wyrazem naszej solidarności z tymi, którzy zginęli. Zjednoczmy się w tych trudnych dniach, bo w ten sposób tworzymy naród - zachęcał duchowny.

Jaki to ma być kwiat? Nie ma znaczenia. Zarówno róża, żonkil czy tulipan - ulubiona roślina prezydentowej Marii Kaczyńskiej.

Przyniesione kwiaty zebrani na placu podniosą do góry w sobotę przed godziną 12, a w niedzielę przed godziną 14. Po tych symbolicznych gestach na telebimach rozpoczną się transmisje z uroczystości żałobnych.

Organizatorzy przypominają, by osoby starsze, które wybierają się na sobotnie i niedzielne spotkania, wzięły
ze sobą składane krzesła lub stołeczki oraz wodę do picia. W niedzielę, w dniu pogrzebu pary prezydenckiej, można też zabrać ze sobą polską flagę okrytą kirem.

O bezpieczeństwo i porządek podczas uroczystości zadbają policja, Straż Miejska, harcerze oraz służby medyczne.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!