W środę na lubelskim torze wystartuje wielu czołowych polskich żużlowców. O godz. 16.30 rozpocznie się półfinał krajowych eliminacji do indywidualnych mistrzostw świata. W stawce zawodników był również reprezentant KMŻ Lublin Tomasz Piszcz. Niestety wczoraj, przygotowując się do zawodów, miał groźny upadek na treningu i został odwieziony do szpitala na badania.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nie ma jeszcze jednoznacznej diagnozy, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że "Piszczyk" ma uszkodzone więzadła i może nie wyjechać na tor nawet przez sześć miesięcy! Powodem feralnego upadku żużlowca mogły być nierówności na torze przy Al. Zygmuntowskich.

W turnieju wystartuje dwóch innych wychowanków lubelskich klubów, którzy obecnie jeżdżą dla drużyn z wyższych lig - Daniel Jeleniewski z WTS Wrocław i Dawid Stachyra z Wybrzeża.

- Moim celem jest miejsce w pierwszej ósemce i awans do finału - Piszcz zapowiadał tuż przed wczorajszym treningiem. W awansie pomóc miała znajomość lubelskiego toru. - Na pewno będzie mi łatwiej w pierwszych biegach. Zawsze zawodnik jadący u siebie ma trochę lepiej, ale o awans będę musiał mocno powalczyć - twierdził i wyjechał wczoraj na tor, aby nadrobić zaległości w startach.

Zmiany w ligowym terminarzu sprawiły, że dzisiejszy turniej będzie pierwszą w tym roku żużlową imprezą na torze przy Al. Zygmuntowskich. Inauguracja zapowiada się bardzo ciekawie, bo w stawce szesnastu żużlowców są medaliści mistrzostw świata i Polski oraz uczestnicy cyklu Grand Prix, np: Grzegorz Walasek z Polonii Bydgoszcz, Janusz Kołodziej z Unii Leszno, Tomasz Gapiński ze Stali Gorzów czy Krzysztof Kasprzak z Unii Tarnów.

W awizowanym składzie widnieje Norweg z polskim obywatelstwem Rune Holta, ale wiadomo już, że do Lublina nie przyjedzie. Natomiast jednym z rezerwowych jest Jacek Rempała, lider lubelskiej drużyny w ubiegłym sezonie (obecnie Orzeł Łódź).

Biletem wstępu będzie program zawodów w cenie 12 zł. Osoby, które zakupiły karnety na cały sezon, otrzymają program za darmo. Drugi półfinał rozegrany zostanie w Opolu.

Uczestnicy turnieju

* 1. Tomasz Piszcz (KMŻ Lublin) * 2. Maciej Kuciapa (Marma Rzeszów) * 3. Dawid Lampart (Rzeszów) * 4. Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona G.) * 5. Daniel
Jeleniewski (Wrocław) * 6. Janusz Kołodziej (Unia L.) * 7. Tomasz Gapiński (Stal G.) * 8. Grzegorz Walasek (Polonia Bydgoszcz) * 9. Marcin Jędrzejewski (Orzeł Łódź) * 10. Krzysztof Kasprzak (Unia T.) * 11. Tomasz Jędrzejak (Tarnów) * 12. Krzysztof Buczkowski (GTŻ Grudziądz) * 13. Rafał Trojanowski (PSŻ Poznań) * 14. Rune Holta (Włókniarz Cz.) * 15. Dawid Stachyra (Wybrzeże Gd.) * 16. Adrian Miedziński (Unibax T.) * Rezerwowi: Stanisław Burza (Łódź) i Jacek Rempała (Łódź).

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!