III Turystyczna Majówka w Zamościu zorganizowana została przez Stowarzyszenie Turystyka z Pasją. Głównym celem Turystycznej Majówki była chęć zaprezentowania, zarówno turystom jak i mieszkańcom miasta, najciekawszych atrakcji turystycznych Zamościa.

W tym wyjatkowym przedsięwzięciu uczestniczyły nastepujące punkty i zamojskie instytucje:

– Muzeum Zamojskie w Zamościu

– Muzeum Fortyfikacji i Broni – Arsenał

– Muzeum Fortyfikacji i Broni – Pawilon pod Kurtyną

– Galerię Rzeźby prof. Mariana Koniecznego

– Muzeum Sakralne Katedry

– Taras Widokowy na Dzwonnicy Katedralnej

– Muzeum Fotografii Pana Adama Gąsianowskiego

– Muzeum Techniki Drogowej i Mostowej

– Wystawa “Koronki, tiurniury, aksamity…”

– Kojec w Parku Miejskim

– Trasę Turystyczną w Bastionie VII

– Trasę Turystyczną Oficyn Ratusza

– Wieżę Ratuszową

– Ścieżkę dydaktyczną "Czar PRL – u" w Nowej Bramie Lubelskiej

Część z tych atrakcji była dostępna po wcześniejszej rezerwacji. Jeżeli limit miejsc nie został wyczerpany, rezerwacji będzie można było dokonać w Punkcie Informacyjnym pod Schodami Ratusza w dniu imprezy.

Pozostałe atrakcje były dostepne dla uczestników imprezy, którzy pobrali z Punktu Informacyjnego "Kartę Odkrywcy Twierdzy Zamość", która była jednocześnie" biletem wstępu do wszystkich obiektów.

Na karcie znajdowała się mapka Zamojskiego Starego Miasta z oznaczonymi na niej obiektami, które włączyły się do akcji. Dodatkowo karta zawierała pola, na których należało wbić pieczątkę będącą potwierdzeniem "zdobycia" kolejnych obiektów Twierdzy Zamość.

Uczestnicy, którym udało się zebrać przynajmniej połowę wymaganych pieczątek mieli prawo wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było przedstawienie karty Organizatorom.

Nagrody ufundowane zostały przez Biuro Turystyczne Quand, Biuro Podróży Travel Time Makuch Magdalena, sklep z naturalnymi artykułami Goodi Foodi oraz Galicya Cafe.

Można było postrzelać za darmo z łuku u "Zbyrczyk" Obóz Wojskowy w Nadszańcu, posłuchać ciekawych ale i jednocześnie śmiesznych anegdot, napić się pysznej kawy i zjeść smakowite ciastko w Kawiarni Galicya Cafe i w niedawno otwartej Kawiarni "Mazagran" (gdzie dodatkowo własnoręcznie robiona chałwa ze słonecznika smakowała wyśmienicie).

Zgodnie z treścią zaproszenia Organizatorów Majówki Turystycznej, od godz. 14-stej wszystkich "Majówkowiczów" pod Kazamatą Zachodnią Bastionu II na czekał grill z pieczonymi kiełbaskami, sponsorowanymi przez Hotel i Restaurację Renesans oraz kompot. Dla najmłodszych uczestników imprezy Zamojska Manufaktura Słodyczy "Tęcza" przygotowała słodkie upominki własnego wyrobu.

Nie zawiedli się ci, którzy sobotni dzień postanowili zwiedzać Zamość ze Stowarzyszeniem Turystyka z Pasją. Zobaczyli znane i nieznane zakątki miasta, zrówno z perspetywy ratuszowej wieży jak i miejskich podziemi. Poznali historię miasta idealnego przekazaną w bardzo ciekawy sposób, a sami Organizatorzy dali siebie wszystko i spisali się na medal.

–Wierzymy w to, że podczas naszej III Turystycznej Majówki w Zamościu, każdy znalazł coś dla siebie – podkreślał Tomasz Banach, wiceprezes Stowarzyszenia Turystyka z Pasją.

Patronat Honorowy nad III Turystyczną Majówką w Zamościu objął Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

Zobacz więcej:

Turystyczna Majówka w Zamościu. Mieszkańcy i turyści podziwiali Stare Miasto

Turystyka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!