Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zamość: Konferencja metodyczna dla nauczycieli w PWSZ

PWSZ Zamość (opr. KS)
14 czerwca w Instytucie Przyrodniczo-Technicznym PWSZ w Zamościu odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Konferencja naukowa to kolejna wspólna inicjatywa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu oraz Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu.
14 czerwca w Instytucie Przyrodniczo-Technicznym PWSZ w Zamościu odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Konferencja naukowa to kolejna wspólna inicjatywa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu oraz Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu. PWSZ Zamość
14 czerwca w Instytucie Przyrodniczo-Technicznym PWSZ w Zamościu odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Konferencja naukowa to kolejna wspólna inicjatywa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu oraz Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu.

Udział w konferencji wzięli nauczyciele różnych poziomów kształcenia, nie tylko z Zamościa, ale również z okolicznych powiatów. Konferencję otworzyli rektor PWSZ prof. dr hab. Waldemar Martyn oraz dyrektor LSCDN o. Zamość Bogdan Leszczuk.

Pierwszy wykład pt. „Walory turystyczne Roztocza Wschodniego” wygłosił dr Marek Wiśniewski z Instytutu Turystyki i Rekreacji PWSZ. Wykład na temat motywowania uczniów do pracy wygłosiła mgr Małgorzata Adach z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krasnymstawie. Prelegentka przybliżyła tematykę motywacji zewnętrznej i wewnętrznej, a także, co szczególnie cenne, wskazała czynniki motywujące oraz osłabiające do pracy, zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Następnie głos zabrał dr Jerzy Mycka z Instytutu Matematyki i Technologii Innowacyjnych PWSZ. Temat jego wystąpienia brzmiał „Lemat Burnside’a, czyli jak proste przykłady prowadzą do eleganckich teorii matematycznych”. Dr inż. Bronisław Samujło, dyrektor Instytutu Przyrodniczo-Technicznego, wygłosił wykład na temat metod aktywizujących w nauczaniu fizyki. Omówił on bardzo wiele różnych metod aktywizujących i przykłady ich zastosowań. Kolejny wykład pt. „Chemiczne spalanie paliw” należał do dr inż. Bożeny Niemczuk z Centrum Badań i Transferu Technologii PWSZ.

W wykładzie „Mikrobiologia na co dzień” dr inż. Ewa Bekier-Jaworska przedstawiła przykłady procesów, w których wykorzystywane są mikroorganizmy. Mgr Dorota Mróz, autorka i edukatorka wydawnictwa szkolnego PWN posiłkując się projekcją fotografii, podzieliła się własnymi obserwacjami z podróży rowerowej „Wzdłuż fiordów i przez fieldy Norwegii”.

Na zakończenie z Norwegii do świata wirtualnego sprowadzili wszystkich dwaj ostatni prelegenci – Tomasz Talaga z wydawnictwa Helion oraz Grzegorz Popik z wydawnictwa Operon, którzy w oddzielnych wystąpieniach przedstawili atuty nauczania za pomocą narzędzi multimedialnych takich jak e-book, multibook, generator testów czy zadania online.


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zamosc.naszemiasto.pl Nasze Miasto