Już dziś ożyje fontanna na placu Litewskim w Lublinie. - Zgodnie z umową i zaleceniami fontanny na placu Litewskim i w Ogrodzie Saskim powinny zostać uruchomione do niedzieli 25 kwietnia. Jednak mamy informację, że ta na placu Litewskim ruszy już w piątek - powiedział nam wczoraj Mirosław Kalinowski z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Fontanna na placu Litewskim przed ubiegłorocznymi obchodami 440. rocznicy podpisania unii lubelskiej przeszła gruntowny remont. Wymieniono urządzenia, z których tryska woda: dysze i pompy, uszczelniono nieckę, zmodernizowano także murek otaczający zdrój. Po remoncie strumień wody wybija się na wiele metrów w górę. Na remont fontanny z kasy miasta poszło około 150 tysięcy złotych.

W Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie usłyszeliśmy, że do niedzieli (25 kwietnia) uruchomione będą także fontanny na placu Wolności oraz przed bankiem przy ul. Okopowej.

Rzeczywiście, wczoraj pracownicy MPWiK kończyli pozimowe przeglądy tych wodotrysków. Czyścili niecki, usuwali zanieczyszczenia i naprawiali drobne usterki. Popularna wieża ciśnień na placu Wolności, przy której tak chętnie turyści robią sobie zdjęcia, została też porządnie umyta.

Do letniego sezonu szykowany jest również chyba najbardziej kontrowersyjny wodotrysk w mieście, czyli "Koziołek w dżinsach" przy skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Okopowej. Mimo iż od postawienia pomnika-fontanny minęło pięć lat, dzieło Tomasza Kawiaka wciąż wzbudza skrajne emocje. W połączeniu słynnych bawełnianych spodni z herbem miasta i historycznymi pieczęciami jedni widzą dzieło, inni zaś kicz.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!