Trumna z ciałem posła Edwarda Wojtasa, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, zostanie jutro przetransportowana do Polski. Po uroczystym powitaniu na Okęciu trumna zostanie przewieziona do Lublina.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wieczorem trumna zostanie wystawiona w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przy ul. Spokojnej 4. Przez całą noc do soboty do godz. 10 mieszkańcy będą mogli uczcić pamięć pamięć zmarłego posła.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę. Rozpoczną się mszą św. w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 11. Po jej zakończeniu kondukt żałobny przejdzie na cmentarz przy ul. Lipowej, gdzie ciało zostanie złożone do grobu (trasa konduktu: ul. Królewska, Krakowskie Przedmieście, Lipowa, Obrońców Pokoju, Biała).

Edwarda Wojtasa będą żegnać tłumy - rodzina, przyjaciele, koledzy i koleżanki z PSL z całego kraju. Swoją obecność zapowiedział m.in. wicepremier Waldemar Pawlak.

Oprócz posła Wojtasa do kraju wróci jutro 20 ofiar katastrofy, których ciała, jako ostatnie, zidentyfikowano wczoraj.

W związku z organizacją pogrzebu parking przy Archikatedrze Lubelskiej nie będzie dostępny od piątku wieczorem. W sobotę nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Od godz. 11 do godzin popołudniowych wyłączone z ruchu będą ulice: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Lipowa, Obrońców Pokoju i Biała, a także ul. Kard. S. Wyszyńskiego.

Parkingi dla autokarów z osobami, które będą chciały uczestniczyć w pogrzebie, zostaną zorganizowane na pl. Zamkowym oraz przy al. Unii Lubelskiej (przy Targu pod Zamkiem).

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!