Przy ul. Koncertowej 4 b stanie kolejny w Lublinie supermarket spożywczy Aldik. Właściciele spółki kupili dzisiaj teren od miasta. Chodzi o 2,5 ha działkę. Na sprzedaży ratusz zarobił 5,14 mln zł. Cena wywoławcza parceli wynosiła 4,1 mln zł. Kupnem było zainteresowanych trzech inwestorów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Natomiast Selgros, niemiecka spółka zajmująca się sprzedażą półhurtową artykułów spożywczych i przemysłowych, zbuduje swoje wielkie centrum przy al. Kraśnickiej w rejonie ul. Gęsiej. Koncern odkupił od miasta działkę położoną w rejonie ul. Gęsiej. Parcela ma prawie 900 mkw. powierzchni. Selgros zapłacił za nią 306 tys. zł, przebijając o 6 tys. zł cenę wywoławczą.

- Jesteśmy właścicielami 3,7 ha gruntów dookoła. Brakowało nam tej działki, która przebiegała przez środek naszej własności - usłyszeliśmy od przedstawicieli Selgros.

Selgros jest jednym z największych konkurentów koncernu Makro Cash and Carry. Przy al. Kraśnickiej chce wznieść wielką halę sprzedaży o powierzchni ok. 10 tys. mkw., czyli porównywalną z obiektem Makro przy al. Witosa. - Negocjujemy jeszcze z ratuszem warunki przyszłej zabudowy - dodali przedstawiciele Selgros.

Koncern ma obecnie w Polsce 12 hurtowni, m.in. w: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu. Na wschodzie tylko w Białymstoku. Docelowo Selgros chce w Polsce wybudować 20 hurtowni.

Kolejne centrum handlowe powstanie na Czechowie. Wybuduje je lubelski Aldik. - Inwestycje rozpoczniemy w przyszłym roku. Budowa nie powinna potrwać dłużej niż rok - zapowiedział Jerzy Bartoszek, współwłaściciel Aldików. W środę właściciele supermarketów spożywczych Aldik odkupili od miasta 2,5-hektarową działkę przy ul. Koncertowej 4b.

O parcelę na Czechowie biło się trzech chętnych. W finałowej licytacji zmierzyli się przedstawiciele Aldika oraz Lidla. Ostatecznie walkę wygrała lubelska sieć sklepów. Za działkę zapłaci miastu 5,141 mln zł. Cena wywoławcza była o ponad milion
zł niższa. To był już drugi przetarg na tę działkę.

- Powstanie centrum komercyjne o ponadosiedlowym charakterze. Będzie to największy z naszych obiektów. Budynek ma mieć dwie kondygnacje. Na parterze będzie mieścił się supermarket Aldik, który zajmie ok. 1,5 tys. mkw. powierzchni. Obok znajdzie się miejsce na usługi - tłumaczył Bartoszek.

Nowy megaAldik będzie 24. obiektem sieci na Lubelszczyźnie.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!