Parking dla samochodów osobowych, nieopodal miejsce parkingowe dla busów i zajezdnia dla autobusów komunikacji miejskiej. Wszędzie tłumy pasażerów. Tak wygląda plac Dworcowy w Lublinie. - Ludzie wysiadający z busów są w niebezpiecznej sytuacji, łatwo mogą wpaść pod wyjeżdżający z pętli autobus - ostrzega pani Katarzyna, czytelniczka Kuriera.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym potwierdzono, że na pl. Dworcowym jest czasami bardzo ciasno. - Bywa, że wyjazd z pętli przy Dworcu PKP, gdzie zatrzymują się autobusy linii 13 i 34 jest zastawiany przez parkujące tam busy - przyznaje Weronika Opasiak, rzeczniczka prasowa MPK Lublin.

Z tego miejsca odjeżdżają m.in. mikrobusy do Biłgoraja i Krzczonowa. - Byłam świadkiem, że kierowca autobusu musiał ostro zahamować, żeby nie potrącić pasażerów jednego z mikrobusów - mówi pani Katarzyna. Andrzej Dybiec, właściciel jednej z firm przewozowych mówi: - Moi kierowcy nie skarżyli się na ciasnotę. Może zdarzają się jakieś sytuacje, ale są incydentalne.

Miasto ma jednak zamiar zmienić wygląd pl. Dworcowego. Jest to związane z planami przeniesienia Dworca Głównego PKS z al. Tysiąclecia w pobliże Dworca Głównego PKP. Zniknie wtedy konflikt między busami i pojazdami miejskiej komunikacji. Rada Miasta już w ubiegłym roku przystąpiła do zmiany planu zagospodarowania w tym rejonie. - Zostaną wyznaczone tereny dla lokalizacji dworca autobusowego zapewniającego powiązania w skali kraju i regionu, z uwzględnieniem potrzeb komunikacji
małopojemnej ( busy ) oraz komunikacji miejskiej - zapowiada Tadeusz Laskowski z Wydziału Planowania UM.

Dla poprawy dojazdu do przyszłego dworca, urzędnicy planują budowę nowej nitki ul. Muzycznej i przedłużenie jej do Krochmalnej i Gazowej. Na razie przygotowany jest projekt.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!