O usiłowanie rozboju i czynną napaść na umundurowanego funkcjonariusza policji w Puławach (Lubelskie) oskarżyła prokuratura dwóch 17-latków Jakuba B. i Mateusza Ch. oraz 16-letniego Grzegorza B.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Akt oskarżenia skierowany został do Sądu Rejonowego w Puławach - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska. Jakub B. i Mateusz Ch. są aresztowani, a Grzegorz B. został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Do napaści na policjanta doszło 2 marca późnym popołudniem, kiedy funkcjonariusz zatrudniony w jednostce policji w Zwoleniu (woj. mazowieckie) - wracał po służbie do domu w Puławach. Na ulicy w centrum miasta zaatakowało go trzech pijanych nastolatków.

Napastnicy, w kapturach na głowach, rzucili się na umundurowanego policjanta z pięściami. Jak ustaliła prokuratura, zadali mu ciosy w okolice głowy i klatki piersiowej oraz kopali po całym ciele. Usiłowali wyrwać policjantowi niesioną przez niego teczkę, w której miał on m.in. swoje dokumenty, pieniądze, kartę kredytową i telefony komórkowe.

Policjantowi udało się wyrwać napastnikom i uciec do pobliskiego sklepu. Tam poprosił ekspedientki, aby zamknęły drzwi i powiadomiły policję, ale przerażone kobiety uciekły na zaplecze. Napastnicy zbiegli. Dzięki m.in. informacjom od przypadkowych świadków zdarzenia policji udało się zatrzymać podejrzanych o napaść na funkcjonariusza dwóch 17-latków i 16-latka. Mieli po ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak dodała Syk-Jankowska, 17-latkowie nie przyznali się do winy, natomiast 16-latek przyznał się częściowo - potwierdził tylko, że wziął udział w pobiciu policjanta. Natomiast w telefonie komórkowym Jakuba B. prokuratura odnalazła SMS-y: "Ja idę na psy", "naje... dzielnicowego".

40-letni policjant odniósł niegroźne obrażenia - z ogólnymi potłuczeniami przebywał kilka dni na obserwacji w szpitalu.

Oskarżonym grozi kara do 12 lat więzienia.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!