Pięćdziesiąt lat razem w zdrowiu u w chorobie, doli i niedoli... - takie zwycięstwa miłości trzeba doceniać. I doceniono w Krasnobrodzie. 20 stycznia odbyły się tutaj uroczystości Złotych Godów 13 par małżeńskich z Krasnobrodu i okolic, które pobrały się w 1961 roku. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

..”Tyle lat za nami…
ramię w ramię
poprzez życie szliśmy razem żono
a przed nami
cóż przed nami
tyle dni ile nam ich przeznaczono

Za twą miłość za twój uśmiech
dobre słowa
za codzienny trud twój i krzątanie
pragnę z serca co dzień ci dziękować
aż do chwili
kiedy serce bić przestanie

Tyle lat a w nich tysiące
dni i godzin
minut razem z tobą
w każdej chwili życia byłeś mi podporą
mężu mój
i zwałeś swą ozdobą

Dzień po dniu
godzina po godzinie
razem w pracy radości i smutku
szliśmy zawsze w siebie zapatrzeni
swoją drogą życia
pomalutku

Popatrz
to już wieku pół za nami
rzez ten czas zbielały nasze skronie
dzieci, wnuki jakie nam
wyrosły
piękny owoc naszych serc i dłoni.


Słów tego pięknego wiersza, pióra Pani Marianny Olszewskiej z Krasnobrodu wysłuchali zgromadzeni w dniu 20 stycznia 2012r. uczestnicy Jubileuszu „Złote Gody”.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Kościele Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie odprawioną w intencji Jubilatów i ich rodzin przez ks. prałata Eugeniusza Derdziuka – proboszcza miejscowej parafii, który wygłosił także homilię oraz ks. Pawła Słonopasa – proboszcza Parafii Świętej Opatrzności Bożej w Bondyrzu.

W uroczystościach uczestniczyli Jubilaci oraz zaproszeni gości: Starosta Zamojski Henryk Matej, Przewodniczący Rady Miejskiej w Krasnobrodzie Kazimierz Misztal, Burmistrz Krasnobrodu Wiesław Chmielowiec oraz rodziny par obchodzących 50 rocznicę pożycia małżeńskiego.

Podczas Mszy Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską, a na jej zakończenie otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne od ks. biskupa Mariusza Leszczyńskiego – Administratora Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Proboszcza krasnobrodzkiej parafii. Oprawę muzyczną mszy pięknym śpiewem zapewnili Alicja Parkitny – kierownik USC w Krasnobrodzie wraz z organistą Józefem Bąkiem.

Uroczystości w kościele zakończyły się pamiątkowym zdjęciem, na którym uwiecznieni zostali Jubilaci wraz z księżmi oraz zaproszonymi gośćmi.
Dalsza część Złotych Godów miała miejsce w Krasnobrodzkim Domu Kultury.

W pierwszej części, która odbyła się w sali widowiskowej, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Parkitny powitała przybyłych na uroczystość. Następnie małżonkowie obchodzący ten szczególny jubileusz, trzymając się za ręce podziękowali sobie za wspólnie przeżyte 50 lat.

Potem przyszedł czas na odznaczenia Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale na wniosek Burmistrza Krasnobrodu nadał Prezydent RP Bronisław Komorowski 13 niżej wymienionym parom z gminy Krasnobród, które zawarły związek małżeński w 1961r. i wspólnie przeżyły 50 lat:
Zofia i Stanisław Gontarz z Krasnobrodu ,
Teresa i Roman Gałan z Krasnobrodu ,
Zofia i Józef Kasprzyk z Krasnobrodu ,
Jadwiga i Adam Kawka z Dominikanówki,
Stanisława i Kazimierz Kozłowscy z Krasnobrodu,
Weronika i Edward Piela z Krasnobrodu,
Teresa i Ryszard Tytoń z Krasnobrodu,
Cecylia i Jan Borek z Majdanu Małego,
Cecylia i Jan Garbula z Majdanu Małego,
Paulina i Stanisław Korkosz z Majdanu Wielkiego,
Jan i Wiktoria Bilik z Kaczórek,
Alfreda i Stanisław Gromadzcy z Hutek,
Irena i Jan Kita z Szuru.


Aktu dekoracji medalami dokonał Burmistrz Krasnobrodu Wiesław Chmielowiec, który przekazał Jubilatom także okolicznościowe dyplomy, listy gratulacyjne od Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana oraz kwiaty dla pań. Życzenia i gratulacje Jubilatom złożył również obecny na uroczystości Starosta Zamojski Henryk Matej, wręczając jednocześnie upominki. Nie wszystkie wyżej wymienione pary małżeńskie mogły uczestniczyć w tej uroczystości, stąd też ci nieobecni otrzymają medale i listy gratulacyjne w późniejszym terminie.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili Burmistrz Krasnobrodu oraz Starosta Zamojski, było także wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz występy artystyczne w wykonaniu młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariusza przy Zespole Szkół Ogólnokształcących oraz dzieci z kl. IIb Zespołu Szkół Podstawowych w Krasnobrodzie.
Druga część, już mniej oficjalna miła miejsce w sali na parterze budynku KDK, gdzie odbył się poczęstunek. Zanim jednak Jubilaci i zaproszeni goście przystąpili do degustacji Burmistrz Krasnobrodu lampką szampana wzniósł toast i wspólnie odśpiewano tradycyjne „Sto lat”.

Życzenia wyśpiewał także dostojnym Jubilatom Folklorystyczny Zespół „Wójtowianie”: „Niech wam słońca blask spędza troski cień, miłość bliskich niech otacza w każdy życia dzień”. Występy „Wójtowian” zachęciły uczestników spotkania do wspólnego śpiewania, nie zabrakło również tańców. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.Zobacz serwis Z przymrużeniem oka
Zobacz Kronikę policyjną województwa Lubelskiego

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (0)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 22.00.